Til forsiden!

Afsluttede turneringer 2015

 

 

Onsdags-EMT November/December 2015 (18/11 - 16/12)

Søren Bennedsens 7. mindeturnering 2015
Mester
Alle partier spillet 11/11-2015
Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 Po. Pl.
1 Bjarne Lysgaard-Egeberg
SK 1968
1859 1,15

1 4

½ 2

3 1

1-2
1 Martin Matthiesen
SK 1968
2253 2,75

1 3

1 ½

1 4

1-2
1 Rinor Salihu
Rokaden, Randers
1898 1,30

2 0

4 1

0 1

1 3.
1 Philip Møller
SK 1968
1784 0,80

1 0

0 3

2 0

0 4.

Søren Bennedsens 7. mindeturnering 2015
Basis 1
Alle partier spillet 11/11-2015
Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 Po. Pl.
1 Torben Hansen
VRS
1687 1,20

1 4

0 2

3 ½

3.
1 Kaspar Dreiberg
Rokaden, Randers
1707 1,35

0 3

1 1

1 4

2 2.
1 Michael Kull
Rokaden, Randers
1788 1,80

2 1

4 1

½ 1

1.
1 Jan Han Petersen
Rokaden, Randers
1756 1,60

1 0

0 3

2 0

0 4.

Søren Bennedsens 7. mindeturnering 2015
Basis 2
Alle partier spillet 11/11-2015
Nr Navn Rating Fv. 1 2 3 Po. Pl.
1 Steen Jensen
SK 1968
1037 0,55

0 4

0 2

3 0

0 4.
1 Jakob Mortensen
SK 1968
1320 1,75

1 3

1 1

0 4

2 2.
1 Steen Larsen
Aros
1115 0,90

2 0

4 0

1 1

1 3.
1 Jørgen Frank
VRS
1645 2,80

1 1

1 3

2 1

3 1.

 

 

Onsdags-EMT Oktober/November 2015 (7/10 - 4/11)

 

Hurtigskak September 2015 (23 + 30/9)

 

Onsdags-EMT August/September 2015 (19/8 - 16/9)

 

Hurtigskak August 2015 (5 + 12/8)

 

Chess House Sommer Open 2015 (6/7 - 12/7)

 

Onsdags-EMT Juni/Juli 2015 (3/6 - 1/7)

 

Resultater fra Chess House match: Junior vs. Senior (31/5-2015)
Se [pånær 1, 6 og 7] og download [pånær 7] partier fra :
1. runde 2. runde 3. runde 4. runde
5. runde 6. runde 7. runde 8. runde

 

Onsdags-EMT April/Maj 2015 (29/4 - 27/5)

 

Onsdags-EMT Marts/April 2015 (4/3 - 15/4)

 

GM/IM Undergrupper 2015 (7/2 - 13/2)

 

GM/IM 2015 (7/2 - 14/2)

 

ÅM Hurtigskak 2015 (21/2)

 

ÅM Lyn 2015 (20/2)
Deltagere var vist:

2350 Mads Boe (Skanderborg)
2328 Tom Petri Petersen (Nordre)
2189 Lars René Andersen (SK 1968)
2035 Filip Boe Olsen (Viby Skakklub)
1958 Bjarne Lysgaard-Egeberg (SK 1968)
1910 Izet Salihu (Rokaden Randers
1898 Rinor Salihu (Rokaden Randers)
1505 johnny sparvang (aros)
1000 steen larsen (aros)

Vindere blev ... (opdateres snarest).

 

ÅM 2015 (30/1 - 1/2)

 

Onsdags-EMT Januar/Februar 2015 (14/1 - 25/2)